راهنمای ارسال مقاله

 

جهت انتشار مقاله در فصلنامه مطالعات ملی  لازم است فرم تعهدنامه نویسندگان تکمیل و امضا و به دفتر فصلنامه ارسال گردد. 

 

توضیحات دریافت هزینه بررسی و داوری مقاله:

فصلنامه مطالعات ملی ضمن پیروی از آیین نامه تعیین هزینه پردازش مقاله در نشریات علمی دسترسی باز مصوب وزارت علوم، از تمامی مقالات ورودی مبلغ 50 هزار تومان به عنوان هزینه داوری مقاله (بررسی مقالات ورودی توسط داوران و دبیران محترم تخصصی) دریافت می کند که نویسندگان محترم بایستی مبلغ مذکور را به حساب 8663951943 بانک ملت شعبه چهارراه ولیعصر به نام مؤسسه مطالعات ملی، در زمان ارسال مقاله واریز و فیش مذکور را آپلود و ارسال نمایند.

 نویسندگان محترم پیش از بارگزاری مقالات خود در سامانه نشریه به دقت موارد درج شده در صفحه اصلی سامانه و دیگر صفحات مربوطه را مطالعه فرمایند تا مقالات آنها در فرآیند ارزیابی قرار گیرد، همچنین  پس از فرآیندهای داوری معمولی و تطبیقی چندگانه؛ برای یک مقاله کامل مبلغ  1500000 تومان (بابت داوری و پذیرش، ویراستاری، صفحه آرایی، انتشار و ...) در زمان انتشار مقاله از نویسندگان محترم دریافت می گردد. 

 

سامانه یکپارچه نشریات علمی "سیناوب" تحت وب بوده و پژوهشگران می‌توانند مقالات خود را به صورت آنلاین ارسال کنند. تمامی اطلاعات مربوط به نشریات شامل متن کامل مقالات، اطلاعات مربوط به مدیر مسئول، سردبیر و اعضای هیأت تحریریه و همچنین راهنمای نویسندگان از طریق این سیستم قابل دسترسی است.

ورود به سیستم

برای ورود به سیستم تکمیل فرم ثبت نام الزامی است.

برای ثبت نام در سیستم مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید:

ابتدا روی لینک مجله مورد نظر کلیلک کنید. سایت مجلات به دو زبان فارسی و انگلیسی طراحی شده است. پس از انتخاب زبان مجله(ترجیحاً زبان فارسی)، روی گزینه ثبت‌نام کلیک و فرم مربوطه را به دقت تکمیل کنید. تکمیل مواردی که با ستاره مشخص شده، الزامی است. اطلاعات کامل خود را ترجیحاً به زبان فارسی وارد کنید.

آدرس ایمیل خود را به دقت وارد کنید . از این پس از طریق همین آدرس با شما تماس گرفته خواهد شد. پس از تکمیل و ارسال فرم ثبت نام، نام کاربری و کلمه عبور به آدرس ایمیل شما ارسال می‌شود. برای ادامه کار، با استفاده از نام کاربری و کلمه عبور وارد سیستم شوید. پس از ورود به سیستم، کلمه عبور را تغییر دهید. یادآور می‌شود امکان تغییر نام کاربری وجود ندارد.

در صورت فراموشی کلمه عبور، آدرس ایمیل خود را در بخش مربوطه وارد کنید. کلمه عبور جدید به آدرس شما ارسال می‌شود. توصیه می‌شود پس از وارد شدن به سیستم، کلمه عبور خود را تغییر دهید.

نام کاربری و کلمه عبور خود را در اختیار دیگران قرار ندهید. مسئولیت ورود درست اطلاعات بر عهده شماست. برای تغییر مشخصات و یا آدرس خود روی لینک مشاهده اطلاعات شخصی کلیک کنید.

 

صفحه اختصاصی نویسنده

ارسال مقالات جدیددر این بخش امکان ارسال مقاله جدید و تکمیل اطلاعات مقالات ارسال شده وجود دارد. برای ارسال مقاله جدید تکمیل فرم ثبت‌نام و همچنین تکمیل اطلاعات فرم ارسال مقاله، الزامی است.

مقالات نیازمند بازنگری: در این بخش مقالاتی که مورد پذیرش قرار گرفته است و نیازمند بازنگری یا در حال بازنگری است نمایش داده می‎‌شود. در این بخش همچنین فهرست مقالاتی که به هر دلیل در بازه زمانی یک ماهه بازنگری نشده و از سیستم حذف شده است نمایش داده می‌شود. مشاهده آخرین وضعیت مقالاتی که به وسیله هیأت تحریریه پذیرفته شده و نیازمند بازنگری و انجام اصلاحات است در این قسمت امکان‌پذیر می‌باشد. لازم به ذکر است مقالاتی که به هر دلیل در موعد مقرر بازنگری نشوند از سیستم حذف می‌شوند و در صورت تمایل این امکان وجود دارد تا مچدداً برای مجله ارسال شود.

مقالات تکمیل شدهدر این بخش مقالات آماده انتشار و همچنین مقالاتی که بررسی آن با درخواست نویسنده لغو شده و همچنین مقالاتی که از طریق فراخوان ارسال شده است نمایش داده می‌شود.

 

ارسال مقاله جدید

برای ارسال مقاله جدید، تکمیل اطلاعات زیر الزامی است:

انتخاب نوع مقاله: مقاله مستقل، طرح پژوهشی، مقاله مروری و ..

وارد کردن عنوان: عنوان کوتاه نیز باید در قسمت مربوطه وارد شود.

اضافه کردن اطلاعات نویسنده (نویسندگان)

o در صورتی که مقاله بیش از یک نویسنده دارد، اطلاعات کامل نویسنده را در بخش مربوطه وارد کنید. در صورتی که یکی از این نویسندگان به عنوان نویسنده عهده‌دار مقاله مشخص شود، ثبت نام ایشان در سیستم ضروری است. تمامی مکاتبات دفتر مجله با نویسنده عهده‌دار مقاله خواهد بود.

وارد کردن چکیده مقاله:  چکیده مقاله باید بین 150 تا 250 کلمه باشد.

افزودن کلمات کلیدی:  کلمات کلیدی باید بین 4 تا 7 کلید واژه باشد.

انتخاب موضوعدر صورتی که مقاله شما مربوط به یکی از موضوعاتی باشد که در بخش انتخاب موضوع وجود دارد، موضوع مربوطه را انتخاب کنید.

توضیحات اضافی:در ابن بخش چنانچه توضیح خاصی در ارتباط با مقاله ضروری است برای هیأت تحریریه ارسال کنید.

پذیرش شرایط و ضوابط مجله: برای ادامه کار در صورتی که شرایط و ضوابط مجله را در ارتباط با اصیل بودن کار تحقیقی و عدم ارسال آن برای سایر نشریات قبول دارید در بخش مربوطه علامت بزنید.

داوران پیشنهادی:امکان پیشنهاد داور به وسیله نویسنده وجود دارد. البته پذیرش آن مشروط به موافقت هیأت تحریریه است.

اضافه کردن فایلها:برای ثبت مقاله در سیستم نشریات علمی، ارسال سه فایل زیر الزامی است:

فایل نامه به سردبیر مبنی بر درخواست بررسی مقاله

فایل چک لیست برای اطمینان از تکمیل تمامی موارد درخواستی

فایل اصلی مقاله: این فایل باید بدون مشخصات نویسنده باشد و بیش از 2 مگابایت نیز نباشد.

جداول، نمودارها و تصاویر را به صورت جداگانه نیز ارسال کنید.

در صورت نیاز سایر اطلاعات مربوط به مستندات مقاله را نیز وارد کنید.

تکمیل ارسال مقاله: پس از تکمیل تمامی اطلاعات و ارسال فایلها برای ادامه کار روی لینک تکمیل ارسال مقاله کلیلک کنید.

o لازم به ذکر است که تا مرحله تکمیل کامل اطلاعات و ارسال مقاله، امکان ویرایش اطلاعات وجود دارد.

-

مشاهده آخرین وضعیت مقالهبرای مشاهده آخرین وضعیت مقاله روی صفحه شخصی نویسنده کلیلک کنید.

در صورتی که مقاله شما به صورت کامل ارسال شده باشد در بخش "مقالات ارسال شده / نهایی" دیده می‌شود. در صورتی که مقاله شما مورد پذیرش قرار گرفته و نیازمند بازنگری باشد در بخش قابل بازنگری مشاهده می‌شود. مقالات در حال بازنگری نیز در همین قسمت قابل مشاهده است.

 

 

راهنمای نویسندگان

راهنمای تنظیم مقاله

 فصلنامه مطالعات ملی به‌منظور تولید دانش تخصصی دربارة «هویت و همبستگی ملی»، مقالات را با شرایط ذیل پذیرش و چاپ می‌نماید:

1- برآمده از یک کار اصیل پژوهشی و دارای ویژگی‌ دانش‌افزایی باشد. 2- واجد معیارها و ضوابط علمی تحقیق به‌ویژه از بُعد روشی و نظری باشد. 3- قبلاً در نشریات یا مجموعه‌مقالات، سمینارها و مجامع علمی دیگر چاپ نشده باشد. 4- مقالات برگرفته از پایان‌نامه‌های کارشناسی ارشد و دکتری به شرط قید نام استاد راهنما در کنار نام نویسنده قابل چاپ است. 5- در صورتی که مقاله استخراج از طرح پژوهشی می باشد، توضیحات مربوط به حامی یا تأمین کننده اعتبار پژوهش و قدردانی در پاورقی صفحه اول مقاله قید شود. 6- ضروری است کد اّرکید برای نویسندگان محترم نیز قید شود.

 

چگونگی تدوین مقالات

صفحة اول: 1- عنوان کامل مقاله، نام و نام‌خانوادگی، عنوان علمی (رتبة دانشگاهی، رشته تحصیلی، محل کار یا تدریس)، آدرس پست‌ الکترونیکی و شماره تماس نویسنده یا نویسندگان. 2- چکیدة فارسی حداکثر در 150 کلمه، 3- کلید‌واژه (حداکثر 5 کلمه). 4- در صورتی که مقاله برگرفته از پایان‌نامه یا طرح پژوهشی باشد که سازمان یا نهادی هزینة‌ مالی پروژه را پرداخت کرده باشند، مراتب در پاورقی صفحة اول درج گردد.

صفحات دوم و بعد از آن: 1- مقدمه و طرح مسأله 2- سؤال یا سؤال‌های تحقیق 3- چارچوب نظری یا مفهومی(تعریف مفاهیم، فرضیه‌ها، تئوری‌های تبیین‌کنندة موضوع، مدل نظری) 4- روش تحقیق 5- یافته‌های تحقیق 6- تکنیک گردآوری اطلاعات، حوزة تحقیق، سال انجام تحقیق، جامعة آماری و حجم نمونه 7- خلاصه و نتیجه‌گیری 8- یادداشت‌ها 9- منابع 10- خلاصة انگلیسی مطابق صفحة اول.

 

ویژگی‌های شکلی مقاله

1- مقاله، با نرم‌افزار Word حروف‌چینی شده و حداکثر بین 16-18 صفحه حتماً از طریق تارنمای فصلنامه ارسال گردد.2- مقاله با ابعاد (بالا 2، پایین 10، چپ و راست 5/4) باشد. 3- ارجاعات در داخل متن به صورت فارسی و کامل درج شود (نام‌خانوادگی نویسنده، سال انتشار: صفحه یا صفحات) 4- کلمات غیرفارسی در داخل متن شماره‌گذاری (توک) و معادل لاتین آن در پایین صفحه درج شود.
5- پی‌نوشت‌ها به آخر مقاله و قبل از منابع منتقل شود. 6- منابع در انتهای مقاله به ترتیب حروف الفبا به تفکیک منابع فارسی و غیرفارسی ذکر شود. 7- فهرست منابع و مآخذ به روش زیر تدوین و در پایان مقاله اضافه شود:

الف) کتاب‌ها: نام‌خانوادگی، نام (سال انتشار)؛ عنوان کتاب (Bold)، مترجم: جلد. محل نشر: ناشر.

ب) مقالات: نام‌خانوادگی، نام (سال انتشار)؛ «عنوان مقاله»، نام نشریه (Bold)، دوره‌، شمارة نشریه، مکان نشر: صفحاتی که مقاله به خود اختصاص داده است.

ج) منابع الکترونیکی: نام‌خانوادگی، نام (تاریخ مراجعه به سایت یا وب‌لاگ)؛ عنوان مقاله یا نوشته؛ آدرس دقیق اینترنتی یا دسترسی (CD، ...)

د) پایان‌نامه‌ها: نام‌خانوادگی، نام (سال تحصیلی که رساله دفاع شده است)؛ عنوان کامل رساله (Bold)‌، نام استاد راهنما و مشاوران، شهر محل استقرار دانشکده یا دانشگاه: نام دانشگاه، (منتشر نشده).

ه‍.(‍ سایر منابع: پیروی از الگوهای متداول در مجلات علمی معتبر.

مثال برای مأخذ نویسی: 

ارجاع درون متنی: (نام خانوادگی؛ سال: صفحه)

منبع پایان متنی:   داوری اردکانی، نگار (1386)؛ «نمادهای هویت ایرانی و زبان فارسی»، فصلنامه مطالعات ملی شماره 2، صص 25-3